Politechnika Wrocławska to uczelnia z 75-letnią historią i doświadczeniem. Dzięki wysokiemu poziomowi kształcenia oraz prowadzonym na niej licznym badaniom naukowym, obecnie uznana jest za jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju. Jednostka badawcza CAMT-FPC (Centre for Advanced Manufacturing Technologies – Fraunhofer Project Center CAMT-FPC), która jako reprezentacja PWR odgrywa kluczową rolę w projekcie Level 4.0, jest liderem w zakresie rozwoju i wdrażania innowacyjnych technologii. Wspólnie z licznymi partnerami naukowymi, a także polskimi i zagranicznymi firmami z branży motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej i farmaceutycznej prowadzi badania w obszarach technologii przyrostowych, automatyzacji i robotyzacji, wirtualnej rzeczywistości oraz algorytmów uczących się.
Politechnika Wrocławska wnosi do konsorcjum przede wszystkim bogate doświadczenie i kompetencje z obszaru nowych technologii, jakich jak: generatywne technologie stosowane w lotnictwie i medycynie, automatyzacje oraz robotyzacje i wreszcie monitorowanie procesów produkcyjnych, technologie laserowe i sztuczna inteligencja w procesach produkcyjnych. Realizatorem tych projektów jest CAMT, czyli centrum zaawansowanych technologii, utworzone z pomocą Komisji Europejskiej przed 25 laty. - Prof. Dr hab. Inż. Edward Chlebus - Dyrektor Centrum CATM
Posiadamy nowoczesne zaplecze badawczo-technologiczne. Chcemy dzielić się wiedzą, kompetencjami i doświadczeniem praktycznym w celu zwiększania świadomości na temat przemysłu przyszłości. Level 4.0 oferuje beneficjentom możliwość skorzystania ze specjalistycznej i rzetelnej wiedzy w celu optymalizacji i zwiększenia efektywności ich organizacji. Udział w oferowanych wydarzeniach pozwoli zyskać wiedzę na temat potencjalnych rozwiązań dążących do zwiększania konkurencyjności czy zmian modelu biznesowego. Udział w naszych działaniach doradczych i implementacyjnych pozwoli wprowadzić do organizacji kompleksowe i innowacyjne rozwiązania. - dr inż. Emilia Mazgajczyk - Katedra Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji, Wydział Mechaniczny Politechnika Wrocławska - lider projektu.
Politechnika Wrocławska odpowiedzialna będzie za działania edukacyjno-szkoleniowe, demonstracyjne, doradcze i implementacyjne z takich dziedzin jak:
- Technologie przyrostowe
- Automatyka i robotyka
- Algorytmy uczące się
- Wirtualna / rozszerzona rzeczywistość